Lietuvoje originalias idėjas gali įgyvendinti visi, norintieji pradėti savo verslą. Svarbu tai, kad suteikiamos lygios teisės ir galimybės lietuviams bei užsienio verslininkams, be to, skatinamas jaunų žmonių iniciatyvumas, o verslo mokesčiai nėra itin dideli.
Idėjas įgyvendina ir lietuviai, ir užsieniečiai
Lietuva – tinkama šalis verslininkams, todėl savo veiklą norintys pradėti tautiečiai neturėtų dairytis kitur. Paranku, kad teikiama galimybė rinktis įmonės teisinę formą. Lietuvoje bene populiariausios yra uždarosios akcinės bendrovės, bet steigiamos ir ūkinės bendrijos, kooperatinės bendrovės, žemės ūkio bendrovės, akcinės bendrovės, individualios įmonės, mažosios bendrijos. Būtent mažosios bendrijos leidžia mažiau rizikuoti, nebūtina turėti 10 000 Lt pradinio kapitalo. Ši nauja teisinė forma (patvirtinta 2012 metais) populiarėja, todėl aktyviau steigiamos įmonės.
Užsieniečiai taip pat domisi Lietuva, nes mūsų demokratinė valstybė yra politiškai ir ekonomiškai stabili Europos Sąjungos, NATO narė. Užsienio verslininkai investuoja į verslo kūrimą mūsų šalyje ir dėl to, kad Lietuva yra Europos viduryje, ji geografiškai patogioje vietoje.
Jaunų žmonių verslumo skatinimas
Lietuvoje yra palankios sąlygos kurti verslą, ypač jauniesiems verslininkams. Skelbiami verslo idėjų konkursai, leidžiantys realizuoti savo svajones. Be to, rengiami įvairūs seminarai, teikiamos konsultacijos, padedančios sėkmingai imtis nuosavo verslo.
Nieko keisto, kad būtent Lietuvoje yra daug jaunų (18 – 25 metų) verslininkų, pagal šį rodiklį esame tarp pirmaujančių Europos šalių. Galbūt prie to prisideda jaunuolių ryžtas, noras turėti nuosavą veiklą. Lietuva šiuo aspektu yra viena iš lyderių ES, nes kitose šalyse žmonės labiau linkę dirbti kitiems.
Daugiau galimybių įgyvendinti idėjas
Lietuva – maža šalis, todėl čia įgyvendinamos idėjos, kurios jau taikomos užsienyje. Nereikėtų galvoti, kad kažkuo atsiliekame nuo kitų valstybių, mažesnę verslo įvairovę lemia šalies dydis. Lietuvos rinką galima vadinti konkurencingiausia, lyginant su kitomis Baltijos valstybėmis. Turime didžiuotis, kad mūsų šalyje sparčiai plečiasi technologijų naudojimas, tokiu būdu spartinamas darbo našumas, todėl einama tobulėjimo keliu.
Nedideli mokesčiai
Lietuvoje yra sąlyginai nedideli verslo kūrimo ir išlaikymo kaštai, todėl mūsų šalis domina investuotojus iš įvairių pasaulio šalių. Reikia pabrėžti, kad Lietuvoje pelno mokestis nėra didelis. Svarbu ir tai, kad darbo kaštai ir antrinės išlaidos (pavyzdžiui, apskaita) yra vienos mažiausių Europoje. Privalu iš anksto susipažinti su Lietuvos Respublikos įstatymais, skelbiančiais, kad reikia mokėti pelno, pridėtinės vertės, gyventojų pajamų mokesčius, socialinio, sveikatos draudimo įmokas, taip pat įmokas į Garantinį fondą.
Taigi, kurkime įmones Lietuvoje, nes čia vienos palankiausių sąlygų verslui vystyti. O jei susiduriate su sunkumais, pasikonsultuokite su „Finance 4 You“ specialistais.